„W każdym razie, tutaj, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły i teatr się zaczął. I kapłaństwo się zaczęło”.

32

Pamiętne słowa Jana Pawła II wypowiedziane 16 czerwca w 1999 roku stały się mottem przewodnim rajdu Rowerowego Cyprzanowa do Wadowic, który odbył się w dniach 4.06- 6.06.2021. W ciągu trzech dni trzynastu rowerzystów przejechało w sumie 307 km. Punktem kulminacyjny rajdu był drugi dzień, podczas którego cykliści zwiedzali Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Rynek Wadowicki, Bazylikę Mniejszą Ofiarowania NMP. Nie obyło się oczywiście także bez kosztowania słynnych papieskich kremówek.

Powrót do miejsca zakwaterowania w Skidzyniu wiódł urokliwą trasą rowerową Dolina Karpia. W drodze powrotnej rowerzyści zwiedzali Pszczynę, a następnie poprzez Żelazny Szlak Rowerowy podążyli do Cyprzanowa.

Następną imprezą organizowaną przez Rowerowy Cyprzanów będzie IX Parafialna Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę w ramach XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 09 - 10.07.2021r., na którą rowerzyści z Cyprzanowa serdecznie zapraszają. Więcej informacji odnośnie pielgrzymki na stronie http://rowerowycyprzanow.eu. W planie Rowerowego Cyprzanowa są jeszcze następujące imprezy: Łysa Hora i Mazury. Na wszystkie imprezy serdecznie zapraszamy.